17-09-2023
Gdańsk

Sternik Motorowodny Gdańsk 17.09

Opis Kursu

Kurs na sternika motorowodnego jest jednodniowym, intensywnym szkoleniem przeznaczonym dla wszystkich miłośników motorówek, skuterów wodnych, nurków, ratowników, wędkarzy, żeglarzy.

Organizujemy szkolenia, które pozwalają zdobyć uprawnienia sternika motorowodnego na egzaminie państwowym. Kurs obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną, które są realizowane według naszego autorskiego projektu, powstałego w oparciu o wymagania Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Do części teoretycznej udostępniamy wcześniej materiały obejmujące takie działy jak: przepisy, budowa jachtów i silników, ratownictwo, meteorologia, zasady manewrowania, locja.

Część praktyczna, czyli zajęcia na wodzie to nauka podstawowych manewrów (m.in: podejście, odejście od kei, człowiek za burtą, cyrkulacja zacieśniona), nauka węzłów, przygotowanie łodzi oraz zapoznanie się z zasadami bezpiecznego prowadzenia. Każdy odbywa pływanie motorówką jako załogant z naszym instruktorem. Zajęcia prowadzimy na łódce typu RIB.

Po skończonych zajęciach odbywa się egzamin. Uczestnicy naszych kursów mogą podchodzić do niego na zakończenie kursu automatycznie, bez konieczności dodatkowego zgłaszania się na egzamin.

Dla kogo jest kurs

Kurs na sternika motorowodnego skierowany jest zarówno do dorosłych, jak i młodzieży od 14 lat. Nie wymagamy żadnego wcześniejszego stażu, żadnego doświadczenia. W szkoleniu mogą wziąć udział nawet osoby, które nigdy wcześniej nie pływały łódką.

Plan Kursu

09:00
Rejestracja uczestników w Przystani Żabi Kruk
09:15
Podsumowanie materiałów teoretycznych, czas na pytania
13:00
Podział na grupy i rozpoczęcie zajęć praktycznych
17:00
Egzamin
*
Harmonogram może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i ilości osób

Jak się Przygotować

odpowiednie ubranie
dokument potwierdzający tożsamość, legitymację szkolną (w celu uzyskania zniżki)
długopis i notatnik

Dodatkowe Informacje

Uprawnienia:

-prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych (do 2 Mm od brzegu),
-prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych,
-osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.

Cena kursu: 590 zł kurs + 250 zł egzamin (50% zniżki na egzamin dla studentów do 26 roku życia)

Egzamin płatny gotówką na miejscu

Najczęsciej Zadawane Pytania

Pływanie bez patentu jest możliwe pod warunkiem, że moc silnika nie przekracza 10 kW, czyli 13-14 KM; W przypadku łodzi do 13 metrów może mieć maksymalną moc 75 kW i musi mieć blokadę prędkości do 15 km/h.
Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej jest 75 pytań testowych (zamkniętych, jednokrotnego wyboru), jest na to 90 minut. Do zaliczenia egzaminu potrzebne jest 65 prawidłowych odpowiedzi. Na egzaminie praktycznym są do zaliczenia podstawowe manewry, wydawanie komend, kierowanie załogą i podstawowe węzły.
Nie wymagamy żadnego wcześniejszego stażu, żadnego doświadczenia. W szkoleniu mogą wziąć udział nawet osoby, które nigdy wcześniej nie pływały łódką. Na naszym kursie dowiesz się jak manewrować jachtem, zapoznasz się z przepisami i jak być bezpiecznym na wodzie.
Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń jeśli chodzi o moc silnika*. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. *osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.
Jak to się mawia w świecie żeglarskim: nie ma złej pogody, są złe ubrania ;). Zachęcamy do sprawdzenia warunków przed przyjazdem na kurs. Jeśli będzie zimno to: bielizna termiczna, polar, czapka, rękawiczki. W razie deszczu: sztormiak, buty przeciwdeszczowe. Jak gorąco: to czapka z daszkiem, wygodne buty (sportowe, nie klapki), krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne.

Jak Dojechać

Zajęcia odbywają się w przystani Żabi Kruk. Możliwość zaparkowania na terenie ośrodka (płatne u bosmana) lub na ulicy Pod Zrębem.

Wyślij Formularz Zgłoszeniowy!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros.
Formularz Zapisu na Szkolenie
590,00 
Opinie
Skontaktuj się teraz!
+48 733 775 778
chevron-down